Rozkładane sofy do codziennego snu

Gdy nie ma wolnej przestrzeni, trzeba iść na kompromis. Jednak dzięki pomysłowym rozwiązaniom można wyczarować wygodne mieszkanie nawet na niewielkiej przestrzeni. Szczególnie nie należy rezygnować ze snu. Nawet na rozkładanej sofie można spać spokojnie i wygodnie. Ale musi być do tego przystosowana. Jeden dobrze dobrany mebel pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca.

Wysokiej jakości materac to podstawa

.
Sofa do codziennego, stałego spania. A jest ich całkiem spory wybór. Nie na każdej sofie można regularnie spać, dlatego należy wybrać taką, która ma wysokiej jakości materac i materac, tak jak zwykłe łóżko. W wersalkach nie stosuje się rusztów listwowych, ale produkty wysokiej jakości mają mocne sprężyny. Należy zastanowić się nad ostateczną szerokością łóżka, która dla dwóch osób powinna wynosić co najmniej 140 × 200 cm, ale oczywiście lepiej, aby było szersze.

Wygodne rozkładanie i składanie

.
Rozkładanie nie może być uciążliwe i długotrwałe, ponieważ będziemy to robić codziennie. Jedna osoba powinna być w stanie zrobić to bez trudu. Oczywiście ważny jest solidny pokrowiec, który nie ulega łatwo uszkodzeniu.

Wysokiej jakości sofy do regularnego spania i wypoczynku są dostępne u wielu producentów. Dzięki rozkładanej sofie możemy stworzyć elastyczny kącik, który będzie stanowił zarówno sypialnię, jak i pokój dzienny. W ciągu dnia służy jako sofa, a wieczorem jako łóżko dla jednej lub dwóch osób do spania.

Nawet sofy rozkładane do codziennego, stałego spania mogą mieć piękne wzornictwo, które doskonale uzupełni pokój.

Typy sof rozkładanych

Sofa rozkładana z pełnym materacem jest bardziej niewygodna. W tym przypadku materac jest ukryty wewnątrz sofy i wysuwa się poprzez przesunięcie do przodu. Materac leży na ruszcie, który może przenosić większe obciążenia. Takie sofy są zwykle najdroższe, ale stanowią najlepszy wybór.

Innym rozwiązaniem jest wysuwana szuflada z materacem ukrytym pod siedziskiem. Wadą tego rozwiązania może być fakt, że częściowo śpisz na siedzeniu, co może nie być tak wygodne.

Sofa z dwoma materacami położonymi jeden na drugim po rozłożeniu może być dobrym rozwiązaniem w przypadku regularnych noclegów. Dwa materace są przechowywane w części przeznaczonej na podpórki lub siedziska. Jedna z nich jest następnie odwracana i umieszczana na wierzchu magazynu, gdy jest wyciągana. System rozkładania jest bardziej skomplikowany, ale umożliwia stworzenie pełnowymiarowego łóżka.

System rozkładania, w którym oparcie jest składane jednym ruchem w celu uzyskania płaskiego łóżka, nie jest zalecany do codziennego spania. Może być odpowiedni do okazjonalnego spania w nocy. Jakość materaca jest zazwyczaj niższa. To samo dotyczy foteli z odchylanym oparciem i foteli, które przesuwają się do przodu. Również belgijski system składania, w którym łóżeczko z cieńszym materacem jest schowane pod siedzeniem, nie nadaje się do regularnego spania.

Praktyczna tapicerowana sofa do spania

Szukasz wyposażenia do domu? Chcesz urządzić swój dom w sposób przytulny, nowoczesny i praktyczny? Wtedy ta elegancka sofa z magazynem jest rozwiązaniem dla Ciebie. Znajdzie swoje właściwe zastosowanie nie tylko w mniejszym salonie.

Cena w momencie recenzji: 1 434 zł

Sofa rozkładana Zara w eleganckim wydaniu

Wybierasz zestaw wypoczynkowy? Lubisz klasyczny styl? Czy Twoje wymagania obejmują przestrzeń do przechowywania, możliwość rozłożenia i regulowane zagłówki? Wtedy ten model spełnia wszystko. Zdecydowanie warto kupić. To ponadczasowa klasyka oferująca komfort dla Twojego wypoczynku.

Cena w momencie recenzji: 4 325 zł

Sofa rozkładana o nowoczesnym wzornictwie

Czy jesteś ograniczony przez przestrzeń i zajmujesz się każdą przestrzenią? Czy ogranicza Cię budżet? Dla tych, którzy chcą mieć wysokiej jakości sofę, ale borykają się z brakiem miejsca i ograniczonymi finansami, istnieje rozwiązanie. Piękna sofa w oryginalnej koncepcji, będzie zachwycać i doskonale służyć.

Cena w momencie recenzji: 1 766 zł

Sofa Katrin w oryginalnym wzornictwie

Wybierasz sofę do swojego salonu? Potrzebujesz kupić sofę do małej przestrzeni, pokoju gościnnego lub studenckiego? Czy zależy Ci na jakości? Lubisz funkcjonalne meble o oryginalnym wzornictwie? W takim razie ten model sofy jest dla Ciebie. Zachwyci Cię od pierwszego wejrzenia.

Cena w momencie recenzji: 1 235 zł

Nowoczesny przestronny narożnik Sonia z dużą powierzchnią spania

Twój komfort jest na pierwszym miejscu! Wybór wysokiej jakości kompletu sofy narożnej będzie przyjemnością z Dona-shop.cz. Świetną opcją jest na przykład zestaw wypoczynkowy Sonia. To po prostu połączenie precyzyjnego wykonania, nowoczesnego eleganckiego designu i praktyczności

Cena w momencie recenzji: 3 689 zł

Sofa narożna w nowoczesnym stylu

Narożna sofa Toscania Nevada 10 + soft black. Praktyczny zestaw narożny z możliwością rozłożenia i wykorzystania do spania. Jest tam również cenne miejsce do przechowywania. Nowoczesny zestaw sof o wysokiej jakości wzornictwie.

Cena w momencie recenzji: 2 041 zł

Kanapa narożna Simons z miejscem do przechowywania

Czy zastanawiasz się nad zakupem zestawu wypoczynkowego? Masz pomysł na sofę, która dzięki swojemu designowi i jakości wykonania będzie Ci służyć niemal na zawsze? Taki, który się nie znudzi i będzie trwały? Oto sofa o eleganckim, ponadczasowym wzornictwie.

Cena w momencie recenzji: 4 245 zł